Posreduj predlog

Aktualna razprava:

Trenutno ni aktualnih razprav

Pridruži se

RSS zadnje novice evropske-volitve.si RSS novice
RSS zadnje objave na forumu RSS forum

Evropske volitve FaceBook Evropske volitve Youtube twiiter32x32

Ali naj EU pozitivno diskriminira pri zaposlovanju?

Vaši predlogi evropskemu poslancu Jelku Kacinu o uvajanju pozitivne diskriminacije za iskalce prve zaposlitve in skrbi za trajno socialno varnost v EU.
61 prispevkov • Stran 9 od 111 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11

Re: Ali naj EU pozitivno diskriminira pri zaposlovanju?

OdgovorNapisal/-a cebelica » 13:26, 15. 10. 2009

1/ Glede pozitivne diskriminacije se mi zdi tako, da bi moral EU jo obvezno mora uvesti. Prvic zato, ker bi morali diplomanti obvezno dobiti pripravnistvo, da se nekaj naucimo, saj smo mladi mocna delovna sila. poleg tega bi morali nam mladim podati vec mnenj glede prve zaposlitve, da vemo kako se dobro pripraviti na razgovor za delo. tako da to definitivno podpiram.

2. trajno socialno varnost bi morali tako urediti, da bi imeli vsi enako pomoc ne glede na sloj.
cebelica
 

Re: Ali naj EU pozitivno diskriminira pri zaposlovanju?

OdgovorNapisal/-a Zenska » 14:16, 15. 10. 2009

1. Moti me, da smo univerzitetni studentje po izobrazbi v isti stopnji kot visokosolski studentje, saj se nacin studija precej razlikuje.

2. Moti me, da vlada spodbuja, da ima mladi par otroka, po drugi strani pa nam ne zagotovi mesta v vrtcu, in se moramo zato odlociti ali otok ali sluzba, ker oboje zal ni mogoce, ce hoces doma cuvati in vzgajati otroka.
Zenska
 

Re: Ali naj EU pozitivno diskriminira pri zaposlovanju?

OdgovorNapisal/-a vanjab » 15:56, 15. 10. 2009

1. Da strinjam se, da naj bi evropska unija uvedla pozitivne diskriminacije ze zaradi sedanje situacije v Prekmurju, ker se nikakor ne strinjam s sedanjo situacijo.

2. Menim, da bi morali imeti vsi enako socialno pomoc, ne glede na socialne razrede.
vanjab
 

Re: Ali naj EU pozitivno diskriminira pri zaposlovanju?

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 16:35, 15. 10. 2009

EU bi mogla spodbujati zaposlovalce k zaposlovanju mladih, ki pridejo iz fakultete in se nimajo delovnih izkusenj, a so dobro teoreticno usposobljeni. Ker manjka je praksa in to je tisto kar je problem povsod, saj podjetja vedno zahtevajo le izkusnje. Kje naj jih dobim?!
Klavdija
 

Re: Ali naj EU pozitivno diskriminira pri zaposlovanju?

OdgovorNapisal/-a Nick » 16:52, 15. 10. 2009

Milsim, da bi bilo zelo zazeljeno ce bi studijsko prakso upostevali kot delovne izkusnje.
Nick
 

Re: Ali naj EU pozitivno diskriminira pri zaposlovanju?

OdgovorNapisal/-a Andreja » 17:25, 15. 10. 2009

Kot absolventka me resno skrbi, kako bom nasla zaposlitev, ce povsod zelijo konkretne izkusnje. Kje naj jih kot studentka dobim? Ves cas studija sem opravljala razlicna dela. Kar sem pac nasla na studentskem servisu. Aktivna sem bila tudi kot prostovoljka. Te izkusnje bi morali tudi upostevati. Na nek nacin imam ze skoraj deset let izkusenj. Morda niso enakovredne kot pri redni zaposlitvi, ampak vsaj delno bi jih morali upostevati. Naucila sem se marsikaj; dela z ljudmi, natancnosti, zaneslivosti, odgovornosti ...
Andreja
 

PrejšnjaNaslednja

61 prispevkov • Stran 9 od 111 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11

Vrni se na Naj EU pozitivno diskriminira pri zaposlovanju?

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron