Posreduj predlog

Aktualna razprava:

Trenutno ni aktualnih razprav

Pridruži se

RSS zadnje novice evropske-volitve.si RSS novice
RSS zadnje objave na forumu RSS forum

Evropske volitve FaceBook Evropske volitve Youtube twiiter32x32

Model flexicurity v EU - razprava

Evropski poslanec dr. Mihael Brejc vabi vse slovenske študentke in študente, da v okviru Študentske arene s svojimi mnenji in predlogi sooblikujejo spletno razpravo o modelu prožne varnosti v EU.

Moderatorji: Simon Delakorda, Jernej Prodnik, Teuta Vučaj, Severina Sluga, Barbara Tori

105 prispevkov • Stran 5 od 181, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18

Re: Model flexicurity v EU - razprava

OdgovorNapisal/-a Nataša Batič » 17:51, 16. 10. 2007

1. Da, več možnosti za zaposlitev.
2. Reakcije bi bile burne, ker v vseh zakonih ki se jih sprejme so določeni plusi in določeni minusi.
3. Vlado.
4. Mediji pa najbrž sindikate.
Nataša Batič
 

Re: Model flexicurity v EU - razprava

OdgovorNapisal/-a Ana Luin -neprij » 18:09, 16. 10. 2007

MIslim, da je flexicurity tvegana poteza za Slovenijo. Predvsem se mi zdi, da je v Sloveniji veliko ljudi takozvanega 7-15h tipa, kar pomeni da delajo natančno od 7h-15h, ker jih k temu zavezuje pogodba o zaposlitvi, efektivnost pa nikjer ni opredeljena. Brez dvoma bi takšen način zaposlovanja in odpuščanja pripomogel k večji gospodarski rasti, dejstvo pa je, da bodo dobički (po sedanji zakonodaji) ostajali v rokah zaposlovalcev. Delavci tega denarja ne bi videli niti od daleč. S tem bi se povečevale socialne razlike.

Menim, da ima delodajalec pravico zahtevati, da njegovi zaposleni delajo efektivno, vendar mora v zameno za to nuditi pravično in stimulativno delovno okolje, plačo itd. Če nekoga odpustiš, ker je podjetju zmanjkalo dela, moramo predvideti, da bo odpuščeni v času, ko ne bo zaposlen,moral preživeti s prihranki od prej. Če bodo plače tako majhne, kot so sedaj, to žal ne bo mogoče. Veliko ljudi bo potisnjenih na rob revščine. Baje že vsak 8 Slovenec živi pod njenim pragom! Zakaj je tako?

Trenutno se v Sloveniji srečujemo s problematiko rasti cen kruha in osnovnih življenskih potrebščin in absolutno prenizkih plač. Naprimer zdravnik sekundarij zasluži po končanih 6 letih fakultete borih 637 EUR plače. SRAMOTA ZA DRŽAVO, hkrati pa tulijo, da je zdravnikov premalo. Kdo si želi delati najmanj 8h na dan brez pavze za malico in WC, ker ti vest ne dovoli, da boš pustil človeka na hodniku umreti, za to da boš lahko šel scat in jest? In prepričana sem, da je podobnih služb mnogo.

Sem mnenja, da dokler nam konec meseca zmanjkuje denarja za hrano (kar se v primeru para zdravnik+študentka, ki toliko zasluži, da plačuje dohodnino in živiva pri mojih starših) dogaja, vlade s takšno idejo ne o nihče podprl. Smrdi po kapitalistični ideji. Najprej evropske plače, nato evropski model zaposlovanja!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mislim, da sem nakazala, kakšen bi bil po mojem mnenju odziv sindikatov. In s tem tudi, kakšen bo odziv večine naroda - bogatsvo se pretaka po žepih posameznikov!

LP Ana Luin
Ana Luin -neprij
 

Re: Model flexicurity v EU - razprava

OdgovorNapisal/-a DRAGO POGORELEC » 18:25, 16. 10. 2007

1. Ne poznam podrobnosti ampak načeloma bi podprl.
2. Sindikati naj bi popirali manj izkoriščanja delovne sile inbolj pravične odnose.
3. Ljudje bi podprli sindikate.
4. Sindikate.
DRAGO POGORELEC
 

Re: Model flexicurity v EU - razprava

OdgovorNapisal/-a Alja in Katja » 18:30, 16. 10. 2007

1. ne bi podprla, ker ni zagotovljenega zdravstvenega zavarovanja
2. po moje bi se burno odzvali - proti!
3. podprla bi sindikate
4. tudi sindikate
Alja in Katja
 

Re: Model flexicurity v EU - razprava

OdgovorNapisal/-a daniel gajsek » 18:34, 16. 10. 2007

1. odvisno od dela

2.ne vem premalo seznanjen sem o tem
3.sindikate
4kakor kdo

daniel in milena
daniel gajsek
 

Re: Model flexicurity v EU - razprava

OdgovorNapisal/-a Tadej Dobravc VerbiÄ? » 18:41, 16. 10. 2007

1) Zaposleni za nedoločen čas in težavno odpuščanje oz. prehajanje iz enega delovnega mesta na drugo se mi res zdijo v precjšnje breme slovenskih podjetij in bi s tega stališča podprl bolj fleksibilno zaposlovanje, ki bi zmanjšalo delež zaposlovanja na črno in prek tujih napotnic. Sem pa po drugi strani proti praksi, ki se je že precej uveljavila na Zahodu, da so si ljudje službo prisiljeni iskati tudi v več 100 km oddaljenih krajih. Zato tu jasnega odgovora ne morem dati, dokler se podrobneje ne seznanim s predlogom.

2) Zagotovo bi sindikati sprožili koristno razpravo.

3) 60 : 40 v korist sindikatov.

4) Mediji bi bili verjetno bolj odprti za tovrstne spremembe.
Tadej Dobravc VerbiÄ?
 

PrejšnjaNaslednja

105 prispevkov • Stran 5 od 181, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18

Vrni se na Model flexicurity v Evropski uniji - da ali ne?

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov